X
سامانه های سازمانی


توصیه های نماینده ولی فقیه در هلال احمر به کادر درمانی حج 94

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر، گفت: تضمین سلامت زائرام بیت الله الحرام و حجاج و همچنین کاستن از آلام و دردهای آن‌ها، بزرگ‌ترین خدمت و والاترین نعمتی محسوب می شود که خداوند به خدمتگزاران در حج اعطا کرده است.

به گزارش سرویس اجتماعی ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین معزی در همایش توجیهی، آموزشی کادر سلامت حج تمتع سال ۱۳۹۴، با اشاره به اینکه خدمت به ضیوف الرحمان از جایگاه والایی برخوردار است، افزود: حج یکی از ارکان دین است که مجموعه ای از عبادات را در خود جای داده است و در واقع از همه اعمال برتر به حساب می آید. مبارزه با نفس خویشتن و همچنین مبارزه نمادین با دشمن، یکی از مهم ترین ابعاد حج است که به نوعی جهاد اکبر محسوب می شود.

وی با بیان اینکه طبق روایات اسلامی، حج از ثواب بالایی برخوردار است، اظهار کرد: چنانکه حتی مردگان نیز آرزو می‌کردند کاش برای یک باردیگر زنده می‌شدند و می‌توانستند اعمال حج را به جای آوردند. چرا که انسان با دستان پر از گناه راهی این سفر الهی می شود و با دلی پاک همانند روزی که از مادر زاده شده است، باز می‌گردد، البته در صورتی که وقتی از این سفر باز می‌گردیم، انسان سابق نباشیم و تغییرات بزرگی در روح ما شکل گرفته باشد. در واقع حج بیت‌الله الحرام عبادت رمز آلودی است که به راحتی نمی‌توان آن را تفسیر کرد.