X
سامانه های سازمانیعادل فهد شرشاب وزير گردشگري كشور عراق و هيئت همراه با نماينده ولي فقيه و سرپرست حجاج ايراني ديداركرده ودر خصوص مسائل مورد علائق مشترك به بحث و تبادل نظر پرداختند .

به گزارش پايگاه اطلاع رساني سازمان حج و زیارت، در اين ديدار نماينده ولي فقيه و سرپرست حجاج ايراني ضمن خوشامدگويي به هيئت عراقي اظهار داشت: در حقيقت مي توان گفت ايران خانه دوم مردم عراق و عراق نيز خانه دوم ملت ايران محسوب مي شود و فرهنگ دو كشور عميقاً به يكديگر پيوند خورده است.
ايشان در ادامه افزود: ان شاءالله ملت و دولت عراق به زودي بر مشكلات فائق آمده و شاهد شكوفايي اين كشور در همه عرصه ها خواهيم بود.
حجت الاسلام والمسلمين سيد علي قاضي عسكر بر توسعه سفر زايران ايراني به عراق تاكيد كرد و ابراز اميدواري كرد كه با گسترش همكاري ها ميان بخش هاي مربوطه در دو كشور ايران و عراق اين امر تحقق يابد و در آينده شاهد افزايش تعداد زايران عتبات عاليات باشيم.
نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت افزود: هرچند در اين راه مشكلاتي وجود دارد ليكن با همت مسئولان دو كشور بر اين مشكلات ان شاءالله فائق آمده و در آينده شاهد يك توسعه كمي و كيفي در اين زمينه باشيم .
وي به تصميمات اتخاذ شده در شوراي برنامه ريزي بعثه و سازمان در خصوص عتبات اشاره كرد و اظهار داشت : تصميمات بسيار خوبي در جلسات شوراي برنامه ريزي بعثه و سازمان اتخاذ گرديده است كه باهمكاري مسئولين محترم در كشور عراق مي تواند علمياتي شده و بسياري از مشكلات برطرف گردد .
سرپرست حجاج ايراني بر ضرورت تكريم و ايجاد تسهيلات مناسب براي شهروندان عراقي كه به عنوان زاير يا توريست وارد كشورمان مي شوند تاكيد كرد و افزود: بنده همواره تاكيد داشته ام كه زايران و شهروندان عراقي چه شيعه يا سني براي ماعزيز هستند و بايد در ايران به بهترين شكل از آنها پذيرايي شود.
ايشان در ادامه به تمهيدات در نظر گرفته شده از سوي جمهوري اسلامي ايران براي برگزاري هرچه با شكوه تر مراسم اربعين اشاره و اظهار داشت: ستاد مركزي اربعين از ماه ها قبل تشكيل شده و همه گروه ها و دست اندركاران امر اربعين در آن عضويت دارند و اين ستاد تا كنون مصوبات بسياري را با اجرايي شدن آنها بسياري از مشكلات زايران در اربعين سالگذشته، امسال برطرف شود .

آقاي قاضي عسكر به پذيرايي و خدمات رساني مردم عراق به زايران حضرت ابا عبدالله الحسين اشاره كرد و اظهار داشت : در اين جا از دولت و بويژه از مردم فداكار عراق كه واقعا با تمام وجود ايثار مي كنند و با ايجاد موكب ها و تسهيلات براي زايران در زمينه زيارت مطلوب اربعين را را فراهم مي كنند تشكر مي كنم . اين كار بزرگ و اين عظمتي كه مردم عراق مي آفرينند فراموش شدني نيست .
ايشان در رابطه با چگونگي صدور ويزا براي زايران اربعين اظهار داشت : لازم است مسئولان محترم عراقي در رابطه با صدور ويزا يا لغو رواديد در ايام اربعين تصميم، نهايي را اتخاذ و ابلاغ نمايند تا متناسب با آن بشود برنامه ريزي كرد.
ايشان از وزير گردشگري عراق دعوت كرد تا در آينده به دعوت مجموعه سازمان حج و زيارت و بعثه مقام معظم رهبري به ايران داشته باشند تا مطالب و مسائل حوزه عتبات به تفصيل مورد بحث و بررسي قرار گيرد.
نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت اظهار داشت : جمهوري اسلامي ايران همواره ارتباط بسيار خوبي با كشور عراق در حوزه حج و زيارت داشته و تجربيات خود را در اين زمينه در اختيار برادران عراقي قرار داده است و بحمدالله در شرايط كنون كشور عراق در حوزه حج و زيارت شاهد پيشرفت هاي بسياري بوده است.
آقاي عادل فهد شرشاب وزير گردشگري كشور عراق نيز در اين ديدار ضمن ابراز خرسندي از حضور در ايران از حسن برخورد طرف ايراني در اين سفر تشكر و قدر داني كرد و اظهار داشت : ملت عراق همواره خود را خدمتگزار زورا حضرت ابا عبدالله الحسين (ع) دانسته و به اين مسئله افتخار مي كنند و تمام تلاش خود را براي ايجاد تسهيلات مناسب براي خدمات رساني به زايران عتبات به كار مي گيرند.
وي با اشاره به مبارزه ملت و دولت عراق با گروه هاي تروريستي همچون داعش و القاعده اشاره و افزود:در حالي كه داعش و گروه هاي تروريستي در حال كشتار مردم عراق هستند ملت و دولت عراق به همياري جمهوري اسلامي ايران در حال نبرد با اين دشمنان اسلام و مسلمين هستند و آنان را در بسياري از جبهه ها به عقب رانده اند .
وي در ادامه افزود: گروه هاي تروريستي همچون داعش و القاعده تنها قرائت خود از اسلام را قبول دارند و ديگران را كافر مي پندارند و در حقيقت اينان دست پروردگان رژيم صهيونيستي هستند و سعي دارند تا ضمن خداشه دار كردن چهره اسلام به آتش اختلاف ميان مسلمانان نيز دامن زنند.