X
سامانه های سازمانی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت ، مهندس سعیداوحدی در نشست خبری که صبح روز ۱۳۹۴/۰۵/۰۵ در سازمان حج برگزار شد؛ ضمن تشریح اقدامات مربوط به اعزام زائران به حج تمتع اظهار داشت: امسال سهمیه حجاج 61 هزار نفر است که 53 درصد را خانم‌ها و 47 درصد را آقایان تشکیل می‌دهند. متوسط سن زائران نیز 57 سال است که این میانگین نسبت به سال گذشته یک سال و نیم کاهش یافته است.


وی افزود: مسن‌ترین زائر ایرانی اعزامی به حج تمتع زائر 93 ساله از سیرجان و کوچکترین زائر 6 ساله از استان کهکیلویه و بویراحمد است.

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه به دلیل استقبال زائران سفرهای مدینه 12 درصد نسبت به سال گذشته گسترش یافته است، افزود: اولین پرواز زائران به حج تمتع از فرودگاه امام از اول شهریور آغاز می‌شود و آخرین پرواز اعزامی 26 شهریور ماه است.

وی با بیان اینکه پرواز برگشت حجاج ایرانی از ششم مهرماه تا 26 مهر  خواهد بود، بیان کرد:  بر اساس دستور العمل وزارت حج عربستان تمام خدمات و امور زائران در حج در قالب نرم افزار مسار الکترونیکی ثبت می شود که در زمان صدور ویزاس زائران نیز این اطلاعات در دسترس باشد که سازمان حج و زیارت بر اساس اعلام وزارت حج عربستان جز 4 کشور موفق در استفاده و ثبت اطلاعات زائران در این نرم افزار است.